پنج شنبه 26 مهر 1397
پاسخگویان به شبهات، مرزبانان اسلام ناب هستند تاریخ درج خبر :1394-2-5
آیت‌الله نوری‌همدانی: پاسخگویان به شبهات، مرزبانان اسلام ناب هستند یکی از مراجع تقلید قم گفت: پاسخگویان به شبهات، مرزبانان و خط‌شکنان در معرفی اسلام ناب به دنیا هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه، کار این موسسه را مهم و مقدس و پاسخگویان به شبهات را مرزبانان و خط‌شکنان در معرفی اسلام ناب به دنیا دانست و اظهار داشت: اسلام همیشه به شبهات پاسخگو بوده چون اسلام دینی غنی، ‌مستحکم و مستدل است.

وی افزود: شبهات همیشه وجود داشته و علما نیز به آن‌ها پاسخ داده‌اند و در این زمینه گام برداشته‌اند اما امروز شرایط ویژه‌ای حاکم است زیرا ارتباط در سطح جهان وسعت پیدا کرده و همین امر موجب بیشتر شدن سئوالات شده و از طرفی وسایل ارتباطی نیز سبب انتقال سریع این سئوالات شده که برای خود مسئله مهمی است.

این مرجع تقلید در ادامه با بیان اینکه انقلاب ایران چون یک انقلاب دینی بود و با فطرت مردم ارتباط برقرار کرد، موج‌هایی علیه مستکران و دست نشانده‌های آن‌ها در دنیا ایجاد کرده است، گفت: این امر سبب شد که دشمنان حکومت‌های خود را در خطر ببینند.

وی اظهار داشت: غربی‌ها ریشه این خطرات را در ایران و تشیع می‌بینند به همین دلیل می‌خواهند تشیع را بکوبند؛ ما امروز دشمنان بسیار مجهزی داریم.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه عصر حاضر در دنیا دوره مخصوصی است، گفت: عداوت دشمنان بیشتر شده و آن‌ها از همه نظر به میدان آمده‌اند و با بازسازی شبهات گذشته آن‌ها را دوباره مطرح می‌سازند تا مردم را گمراه کنند در حقیقت شبهات همان شبهات قبلی است ولی طور دیگری آن را بیان می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اسلام پاسخگوی تمام نیازهای دنیا در همه‌ی زمان‌هاست؛ در حال حاضر مشکل و شبهات اروپایی‌ها مشکلات اقتصادی و در کشورهایی مانند تونس و تازه انقلاب کرده مشکلات سیاسی است و آن‌ها می‌خواهند اسلام در این زمینه راه را به آن‌ها نشان دهد و لازمه پاسخگویی به آن‌ها تشکیل یک جبهه و نیروی بسیار قوی است.

این مرجع تقلید کار پاسخ به شبهات را بسیار مهم دانست و گفت: درک صحیح شبهات، تشکیل گروهی برای شناساسی دقیق آن‌ها، پاسخگویی صحیح به سئوالات و انجام مطالعات جامع در این زمینه از جمله مواردی هستند که در این میان باید در نظر گرفته شوند.

وی عنوان کرد: در طول تاریخ به تشیع و اسلام ظلم زیادی از طریق تفسیر و تاریخ وارد شده و تا جایی که توانسته‌اند نام و یاد اهل‌بیت(ع) که در قرآن و احادیث آمده را حذف یا کمرنگ کرده‌اند که شروع این جعل‌ها نیز از زمان معاویه بوده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی در پایان گفت: با دنیایی مواجه هستیم که هر روز شبهات جدیدی مطرح می‌شود و همین امر کار پاسخگویان به شبهات و سئوالات را سنگین‌تر کرده است.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.