پنج شنبه 26 مهر 1397
پاسخگویی به شبهات روز وظیفه طلاب علوم دینی است تاریخ درج خبر :1394-2-5
آیت‌الله کریمی‌جهرمی: استاد حوزه علمیه قم مقابله با تبلیغات سوء و پاسخ به شبهات را که انحراف فکری جوامع انسانی را به دنبال دارد از وظایف فراگیران علوم دینی دانست.

خبرگزاری فارس: پاسخگویی به شبهات روز وظیفه طلاب علوم دینی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی جامعه المصطفی العالمیه، آیت‌الله علی کریمی‌جهرمی در مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه آموزش عالی بنت‌الهدی ضمن تاکید بر انتخاب احسن در تمام امورات زندگی گفت: انتخاب احسن مطلبی فطری و مقتضای وجدان سلیم انسانی است بنابراین هر انسان عاقل، خردمند و حکیم همواره در دوراهی‌های زندگی بهترین راه را انتخاب می‌کند.

وی با بیان اینکه هر اندازه خرد انسان در جان آدمی نیرومندتر شود، حسن انتخاب او روزافزون‌تر خواهد بود، اظهار کرد: نباید زیبایی‌های ظاهری یک طرف انسان را از حقایق و واقعیات دور نگه دارد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه نعمت‌های الهی در دنیا اسباب و موجبات آزمایش انسان است، تصریح کرد: باید همواره اعتقاد داشته باشیم که رزق و روزی خداوند متعال بهتر و پایدارتر از مطامع دنیوی است؛ علم، ایمان، تقوا، ایثار، کرامت نفس و بزرگواری و منش‌های انسانی از روزی‌های معنوی است که همیشه و در همه حال پایدار است.

آیت‌الله کریمی‌جهرمی خاطرنشان کرد: این سفری را که برای کسب معارف ناب الهی تا شهر مقدس قم متحمل شده‌اید خود مسیری برای قدم نهادن در کسب روزی‌های معنوی و پایدار الهی است.

وی با تاکید بر اینکه کلاس‌های درسی علوم دینی و معارف الهی اهل‌بیت (ع) حرم مقدسی است، عنوان کرد: کسی که با قرآن و اهل‌بیت عصمت و طهارت آشنا شده با آن انس بگیرد، حیاتی طیبه خواهد بود.

استاد حوزه علمیه قم افزود: طلاب و فراگیران علوم دینی همواره باید ضمن کسب روزی‌های حلال و بالا بردن درجات ایمان و تقوا، شبانه روز در مسیر کسب معارف الهی تلاش کرده و خود را به سلاح ایمان و معرفت تجهیز کنند.

وی مقابله با تبلیغات سوء و پاسخ به شبهات را که انحراف فکری جوامع انسانی را به دنبال دارد از وظایف فراگیران علوم دینی دانست و خاطرنشان کرد: باید ضمن تحصیل علم و تقوا، همواره خود را برای پاسخگویی به شبهات و معضلات جوامع بشری آماده کنیم.

کریمی‌جهرمی با تاکید بر اینکه باید قدردان نعمت جوانی و نعمت‌های بی‌شمار الهی باشیم، اظهار کرد: باید با سرلوحه قرار دادن انتخاب‌های احسن و کوله باری از علم و تقوا، نسل کنونی جوامع بشری را از تحیر نجات دهیم.

93/06/26

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.