پنج شنبه 26 مهر 1397
در جلسه با مدیر ومعاونین پژوهشگاه آستان حضرت معصومه(س) مطرح شد: سایت اندیشه قم یکی از سایت های انگشت شمار علمی جهان تشیع می باشد. تاریخ درج خبر :1397-5-3
این مرکز یکی از معدود مراکز موفق در حوزه پاسخ گویی است که با این امکانات محدود توانسته در جامعه اثر بخشی فراوانی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات، سه شنبه مورخ 3/5/1397 جلسه‌ای باحضور رییس و معاونین مرکز مطالعات ومدیر و معاونین پژوهشگاه آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) باموضوع بررسی زمینه‌های همکاری متقابل با پژوهشگاه آستان مقدس حضرت معصومه( سلام الله علیها) در سالن جلسات مرکز مطالعات برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی مهر رئیس مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه، با خوش آمدگویی و تبریک دهه کرامت به مدیر و معاونین پژوهشگاه آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) به معرفی مرکز مطالعات پرداخت و گزارشی از فعالیت‌های انجام شده توسط این مرکز از ابتدای بدو تاسیس تا کنون ارائه نموده و با اشاره به ظرفیت‌های علمی و محتوایی مرکز، پیشنهاداتی درخصوص همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مرتبط علمی، پژوهشی در عرصه‌های ترویجی و پاسخ گویی به سوالات مطرح کردند.

دکتر رضایی مهر افزود: به اذعان اکثر محققین و پژوهشگرانسایت اندیشه قم یکی از سایت های انگشت شمار علمی جهان تشیع می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی مهر در تبیین اهمیت پاسخ گویی به شبهات فرمودند: شبهه یعنی خط مقدم جبهه وجنگ، و لذا تمرکز خاص و افراد متخصص و متبحر را می طلبد.

حجت الاسلام رضایی مهر رییس مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات در بیان کارکرد های مرکز در طول سال های فعالیت افزود: پس از سال 1392 یک نهضت نرم افزاری در این مرکز شروع شد، به صورتی که در این مدت قریب به 20 نرم افزار در موضوعات مختلف به شکل های تخصصی، مناسبتی و موضوعی در راستای بسط و گسترش معارف و پاسخ گویی به شبهات تولید و رونمایی شده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عبدی مدیر پژوهشکده آستان حضرت معصومه (سلام الله علیها) باتشکر از دعوت صورت گرفته، افزودند: این مرکز یکی از معدود مراکز موفق در حوزه پاسخ گویی است که با این امکانات محدود توانسته در جامعه اثر بخشی فراوانی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی رئیس اداره پژوهش پژوهشگاه آستان حضرت معصومه (سلام الله علیها) فرمودند: خدا را شاکریم که در دهه کرامت توفیق دیدار با رییس و معاونین مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه را نصیبمان نموده است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مهدی پور معاون پژوهشگاه آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) پس از بیان نکاتی در خصوص ظرفیت های موجود حرم مطهر، افزودند: می توان با شناخت ظرفیت های طرفین، بهترین و بالاترین سطح از پاسخ گویی را به مخاطبان مختلف ارائه نمود.

در ادامه طرفین برای ادامه وگسترش همکاری های فی مابین جهت استفاده از ظرفیت پاسخگویی طرفین، استفاده از ظرفیت کارشناسان تخصصی در حوزه های مختلف دینی جهت نشست های علمی، همکاری طرفین در برپایی کارگاه های آموزشی- پژوهشی، همکاری جهت برگزاری نشست های تخصصی در آستان، همکاری دوجانبه جهت تبلیغات و اطلاع رسانی طرفین در سایت ها، فضای مجازی وبولتن های خبری، استفاده از محققین وپژوهشگران دو طرف، استفاده از ظرفیت های دو طرف در امور نمایشگاه های استانی، کشوری، مناسبتی و تهیه روش و سازوکاری برای ارتباط طرفین با تشکیل جلسه ایی با حضور معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) به تفاهم رسیده و بناشد این امور با تعیین نماینده از سوی طرفین پیگیری شود.

در پایان جلسه مدیر و معاونین پژوهشگاه آستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) از گروه های علمی و پژوهشی و فضای مختلف مرکز بازدید به عمل آوردند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.