پنج شنبه 26 مهر 1397
در سیصدوبیست دومین نشست کانون گفتمان دینی مطرح شد: لزوم تأسی به سیره علمی وعملی امام صادق در پاسخ گویی به شبهات تاریخ درج خبر :1397-4-17

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات سیصدو بیست ودومین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"روش شناسی پاسخ گویی به شبهات در سیره علمی وعملی امام صادق(علیه السلام) " تیر ماه سال جاری در جمع مبلغان، اساتید و فضلاء شهرستان دماوند به دعوت امام جمعه این شهر برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن رضائی مهر به تبیین روش و شیوه پاسخ گویی به شبهات در سیره امام صادق(علیه السلام) پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر: آنچه در ابتدا لازم است تبیین شود، تفاوت بین سوال، شبهه و بین سوال کننده و شبه گر وکسی که شبهه ایی در ذهن او ایجاد شده است، می باشد.

این استاد سطوح عالی حوزه گفتند: اهل بیت و امام صادق(علیهم السلام) در خصوص سوال، از سوال کردن استقبال و با روی گشاده پاسخ می گفتند، اما در خصوص شبهه، باشبهه گر قاطعانه مقابله می کردندو نسبت به شبهات مطرح شده با جدیت پاسخ می دادند.

دکتر رضایی مهر: امام صادق(علیه السلام) برای پاسخ گویی به شبهات شاگردان فراوان را به شکلی تربیت کردند که هرکدام از این شاگران در جهت علمی خاص از علوم، تبحر پیداکرده و به مصاف مخالفین می رفتند. ایشان در ادامه فرمودند: به بیان امروزی برای تسلط شاگران برعلوم مورد تحقیق و نیز مناظره با مخالفان دین و مذهب کارگاه آموزشی راه اندازی کرده و در جلسات مطالب و تذکرات لازم را بیان می نمودند.

استاد رضایی مهر در پایان به برخی از پیام ها و درس های سیره علمی وعملی امام صادق(علیه السلام) در پاسخ گویی به شرح زیر شبهات اشاره نمودند: 1. لزوم داشتن سعه صدر در پاسخ به شبهات 2. برخورد مناسب، مودبانه و محترمانه با طرف های گفت وگو 3. لزوم کسب دانش ومهارت های پاسخ گویی به شبهات 4. استفاده از ابزارهای مناسب و کرآمد برای پاسخ گویی به شبهات

 در پایان این استاد حوزه به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.