پنج شنبه 26 مهر 1397
نشست تجّرد نفس و زیارت مشاهد مشرّفه در مسجد جامع گرمسار برگزار گردید. تاریخ درج خبر :1397-3-7


به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات، سیصدوبیست و یکمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"  تجّرد نفس و زیارت مشاهد مشرّفه " خرداد ماه سال جاری در جمع فعالان فرهنگی شهرستان گرمسار  به میزبانی امام جمعه، برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر به تبیین عقلانی مسئله نفس و ارتباط آن با زیارت مشاهد مشرّفه، پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر گفت: زیارت سه رکن دارد که مقوّمات زیارت نامیده می شوند، اول زائر، دوم مزور، سوم دلیل زیارت که همان گرایش انسان برای زیارت است و فقدان هرکدام از این ها عدم تحقِّق زیارت را در پی خواهد داشت.
استاد سطوح عالی حوزه، زیارت مشاهد مشرّفه با هدف تکریم و احترام مزور، استمداد از او و آرامش یافتن در کنار او را امری عقلانی و ضروری دانست.
وی افزود: انسان یک ساحت مادی و عنصری به نام تن دارد و یک ساحت معنوی و روحانی به نام نفس که هرکدام غیر از دیگری است و تاکید روایات بر زیارت قبور و نیز مشاهد مشرفه، هم بر اساس مبنای علاقه صوری و مادی بدن به نفس معقول است و هم بر اساس انحصار علاقه نفس به بدن از حیث صوری. ایشان در ادامه پس از بیان حکمت تاکید روایات به زیارت قبور  ومشاهد مشرفه به شبهات مطرح در این زمینه زیارت به صورت مستدل پاسخ دادند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.