پنج شنبه 26 مهر 1397
سیصد و بیستمین نشست کانون گفتمان دینی باموضوع سبک زندگی قرآنی با رویکرد مهدویت برگزار شد تاریخ درج خبر :1397-2-6

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات سیصدو بیستمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان" سبک زندگی قرآنی با رویکرد مهدویت " اردیبهشت ماه سال جاری در جمع طلاب حوزه علمیه امام موسی کاظم(علیه السلام) کاشان  برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی اصفهانی به تبیین سبک زندگی قرآنی با رویکرد مهدویت پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی : در سبک زندگی قرآنی آنچه از آیات و روایات بدست می آید این است که اصولی ثابت بر زندگی یک انسان مسلمان باید حاکم باشد.
دکتر رضایی: به صورت نمونه در بحث سبک زندگی قرآنی،  می توان به سبک زندگی علمی انسان مسلمان اشاره نمود به صورتی که زندگی خود را بر اساس این اصول بنا نماید.
 ایشان در ادامه به برخی از این اصول اشاره نموند: 1. زندگی کنید برای دانش افزایی   2. علم باید جامع نگر باشد.   3. دانش باید خشیت آفرین باشد.   4. علم همراه با تزکیه باشد.   5. علم باید همراه با عمل باشد.   6. علم باید هدایت آفرین باشد.   7. در علوم رعایت تخصص علمی شرط است.   8. علم باید مفید و کاربردی باشد.   9. علم باید فرا زمان باشد.   10. علم باید فرا مکان باشد.   11. علم باید یقینی باشد.
دکتررضائی اصفهانی در ادامه با تببین سبک زندگی قرآنی با رویکرد مهدویت به گونه های دلالت آیات درخصوص حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) اشاره نموده و آیات را به 4دسته تقسیم نمودند: آیاتی که تفسیر آنها در خصوص امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) می باشد، آیاتی که تطبیق بر ایشان میشوند، آیاتی که تاویل آنها بر حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) می باشند و دسته آخر آیاتی که مرتبط با ایشان هستند.
استاد جامعه المصطفی العالمیه در ادامه هر 4 دسته را توضیح داده و آیات مرتبط با آنها را بیان نمودند.
 در پایان این استاد حوزه و دانشگاه به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.