پنج شنبه 26 مهر 1397
اداره ارتباطات

تبلیغات شامل نشریه روابط عمومی، بروشور مرکز، تیزر تبلیغاتی، پیگیری همکاری های علمی، انجام دیدارها و بازدیـدها با شخصیت‌ها و مراجع، مراکز علمی و ...، هماهنگی‌ها جهت چاپ مقاله، مصاحبه‌ها، رونمایی‌ها و...، پایگاه اطلاع رسـانی مرکز که پوشش رسانه‌ای اخبار داخل و خارج مرکز را عهـده‌دار می‌باشـد.

 
- واحد روابط عمومی:

تبلیغات شامل نشریه روابط عمومی، بروشور مرکز، تیزر تبلیغاتی، پیگیری همکاری های علمی، انجام دیدارها و بازدیـدها با شخصیت‌ها و مراجع، مراکز علمی و ...، هماهنگی‌ها جهت چاپ مقاله، مصاحبه‌ها، رونمایی‌ها و...، پایگاه اطلاع رسـانی مرکز که پوشش رسانه‌ای اخبار داخل و خارج مرکز را عهـده‌دار می‌باشـد.

- واحـد همایش و نشست‌های علمی:

هماهنگی های بین ادارات جهت اعزام کارشناس، برگزاری کانون گفتمان دینی و نشست های علمی بصورت مستقل و مشارکتی.

- واحـد مراسمات و نمایشگاه‌ها:

پیگیری تابلو اعلانات داخل مرکز، جذاب سازی محیط کار، پخش اذان، برگزاری مراسم های داخلی همچون هماهنگی ها، بنر، پذیرایی، آماده سازی محیط‌ها، ضبط و فیلم‌برداری، تهیه تقویم مناسبت ها و تقویم شرکت در نمایشگاه ها، طرح نمایشگاههای مستقل.

- واحـد همکاری های علمی:

این بخش به دنبال عقد تفاهم نامه و همکاری های علمی با مراکز مختلف حوزوی و دانشگاهی است. تعدادی از ارگان های مرتبط بدین شرح است:
نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، عقیدتی سیاسی ارتش، دانشکده صداسیمای قم، برخی از مدارس علمیه کشور، خبرگزاری ها (فارس، حوزه نیوز و ...)، روزنامه های کثیرالانتشار (کیهان، رسالت، جمهوری و ...) سازمان تبلیغات اسلامی و ...

دیدار با مراجع عظام:

یکی از برنامه‌های مستمر مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات دیدار با مراجع عظیم‌الشأن تقلید، جهت ارائه گزارش فعالیت‌ها و استفاده از رهنمودهای حکیمانه آن بزرگواران است.

برخی از این دیدارها به قرار زیر است:

1. حضور در بیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای و دیدار با معظم له در سال 1380.
2.حضور در بیت حضرت آیت الله جـوادی آمـلی و دیدار با معظم له در سال 1391.
3. حضور در بیت حضرت آیت الله سـبحانی و دیـدار با معظــم له در سال 1392.
4.حضور در بیت حضرت آیت الله نوری همدانی و دیدار با معظم له در سال 1392.
5. حضور در بیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی و دیدار با معظم له در سال 1392.
6. حضور در بیت حضرت آیت الله وحید خراسانی و دیدار با معظم له در سال 1392.
7. حضور در بیت حضرات آیات ملکوتی، اسـتادی و یزدی و دیدار با ایشان.

گفتمان‌ها و نشست‌ها:

کانون گفتمان دینی با هدف تبیین و بررسی عالمانه شبهات مطرح در بین اقشار فرهیخته، اساتید، دانشجویان و طلاب شکل گرفته و در راستای دفاع از حریم اندیشه دینی و پاسخ به شبهات و سؤالات مغرضانه و تهاجمی علیه دین و مبانی اصولی اسلام می‌باشد. این نشست ها از سال 1379 در مدرسه علمیه فیضیه آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد. تا به حال 103 جلسه در سلسله حلقات کانون گفتمان دینی در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شده است. دیگر جلسات گفتمان ها بدین شرح است: 27 جلسه در استان همدان، 14 جلسه در استان زنجان، 10 جلسه در استان تهران، 8 جلسه در استان خراسان شمالی، 3 نشست در استان آذربایجان غربی، 16 نشست در استان قم و 2 نشست در شهر شوش واقع در استان خوزستان.

برخی از اساتید و آیات برجسته ای که در این جلسات حضور داشته و پاسخ گوی شبهات بوده اند، بدین ترتیب می‌باشند:
حضرت آیت الله جـوادی آمـلی، حضرت آیت الله ســبحانی، حضرت آیت الله مصــباح یزدی، حضرت آیت الله معرفت، حضرت آیت الله مؤمن، حضرت آیت الله آملی لاریجانی، حجت الاسلام و المسـلمین غروی، حجت الاسلام و المسـلمین ربانی گلپایگانی، حجت الاسلام و المسـلمین قرائتی، حجت الاسلام و المسـلمین دکتر خسـروپناه، حجت الاسلام و المسـلمین رضـایی مهر، حجت الاسلام و المسـلمین میرباقـری، حجت الاسلام و المسـلمین سید حمید روحانی، حجت الاسلام و المسلمین بهروز لک، حجت الاسلام و المسلمین کدخدایی و ...

عناوین برخی از مهم ترین نشست های برگزار شده بدین شرح است:

دین و آزادی (3 نشست). قلمرو دین (12 نشست). پلورالیسم دینی. مسئله بانکداری(2 نشست). خاتمیت و امامت(2نشست). دست آوردهای انقلاب اسلامی. کالبد شکافی وهابیت در عصر حاضر. غدیر شناسنامه شیعه. دین و سکولاریسم. قرائت های مختلف از دین. انتظار بشر از دین. فمینیسم. هرمنوتیک و قرآن. نقش ادیان و مذاهب انحرافی در جنگ نرم. راهبردهای عدالت اقتصادی در ایران. بصیرت سیاسی و مؤلفه های آن. دین و تکنولوژی. دین و جامعه شناسی. دین و تبعیض علیه زنان. رسانه های ضد شیعی. ماهواره و تاثیر آن در تربیت فرزند و ...

حلقه‌های نقــد:

یکی از فعالیت های مرکز، برگزاری حلقه‌های نقد کتاب است. کتابهایی که چاپ شده اند، با حضور نویسنده، کارشناسان مربوطه و مدیـران و محققین گروه های علمی؛ به نقـد و بررسی شکلی و محتوایی گذاشته می‌شود. تا به حال دو حلقه نقد برای کتابهای سلامت قرآن از تناقض و سیره نظامی امیرالمومنین (ع) برگزار شده است. در گذشـته حـدود 20 حلقه نقد توسط گروه مطـبوعات و بـرای نقـد موضـوعات روز سیاسی و اعتـقادی برگزار شد.

شرکت در نمايشگاه ها:

مرکز مطالعات و پاسخ گويي به شبهات در راستاي اطلاع رساني مطلوب به مخاطبين و پاسخ گویی به شبهات با ایجاد غرفه پاسخ گویی و فروش محصولات مربوطه، در نمايشگاه هاي مرتبط و نمايشگاه هاي تخصصي شرکت و حضور فعال داشته است.
برخی از نمایشگاههایی که مرکز در طول سالیان گذشته در آن حضور فعال داشته است، بدین شرح می باشد:
1. نمايشگاه بين المللي کتاب.
2. نمايشگاه بين المللي قرآن کريم (ماه رمضان): از سال 1379 تا کنون این حضور ادامه داشته است. (کسب 3 تقدیرنامه و انتخاب به عنوان غرفه برتر و کارشناس برتر در بخش حوزوی نمایشگاه و ...)
3. نمایشگاه مطبوعات. (3 دوره)
4. نمایشگاه قرآن و عترت مشهد.(1391)
5. نمایشگاه کتاب حوزه در مجتمع امام خمینی «ره» جنب گلزار شهدا. (3 دوره)
6. نمایشگاه های مناسبتی و موضوعی:
- حضور در نمایشگاه دایر شده در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها. (1390)
- نمایشگاه همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در گلزار شهدای قم به مدت یک هفته.
- نمایشگاه مراکز حوزوی جهت بازدید مقام معظم رهبری در خلال سفر معظم له به قم . (1390)
- نمایشگاه با همکاری نیروی انتظامی استان قم به مناسبت هفته نیروی انتظامی. (1392)

پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.